Karta över Hallarna

1 Teater Bråddgatan 34
2 Kvartersteatern 3:e kammaren
3 Dynamo och Trottoarbaren
4 Norrköpings synagoga
5 Östgötateatern
6 Kulturhuset
7 Gramtone
8 Källarverkstan
9 Företagsateljéerna


Hallarna ligger i centrala Norrköping, utmed Kungsgatan, en av stadens huvudgator. Ingångarna finns däremot mot de mindre gatorna Slottsgatan, Bråddgatan och Tunnbindaregatan. Det är 5 minuters promenad från resecentrum med tågstation och långdistansbussar och 3 minuter från närmsta buss/spårvagnshållplats (Norr Tull). Parkeringsplatser finns det gott om i kvarteren runt Hallarna, men bara avgiftsbelagda sådana. Närmaste gratis parkering finns på andra sidan järnvägen, 10 minuters promenad. Cykelparkeringar finns det gott om inne på gården, men man får stångas med alla andra som framför samma fordon.



På gång
Premiär: Svavel
22 februari kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Svavel
23 februari kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Låtskrivarbaren
23 februari kl 18:00
På Dynamo

Kasimir & Karoline
24 februari kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Svavel
24 februari kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Svavel
24 februari kl 14:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Svavel
25 februari kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Kasimir & Karoline
1 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Kasimir & Karoline
3 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Jord
3 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Quilty 25 år
3 mars kl 18:00
På Dynamo

Kasimir & Karoline
4 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Kasimir & Karoline
5 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Jord
7 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Jord
8 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Kasimir & Karoline
8 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Jord
9 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Jord
10 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Heart of Stones
10 mars kl 19:00
På Dynamo

Premiär "Skådespelerskan"
10 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Kasimir & Karoline
10 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
11 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Jord
11 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

Kasimir & Karoline
11 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
13 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Kasimir & Karoline
15 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
16 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Livekarusellen - Turnéstopp 3
16 mars kl 19:00
På kulturhuset, Kulturkvarteret Hallarna

Kasimir & Karoline
17 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
17 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Sol-Ägget med dansworkshop
18 mars kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

"Skådespelerskan"
18 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

"Skådespelerskan"
20 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

"Skådespelerskan"
23 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

"Skådespelerskan"
24 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Improvisationsteater - Teater Impuls
24 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Berättaren presenterar Sagan om Viktor
25 mars kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklovsteater: Du & Jag
4 april kl 10:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklovsteater: Du & Jag
4 april kl 13:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Molly Blom Show med workshop
5 april kl 10:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Molly Blom Show med workshop
5 april kl 13:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Vår Version av Robin Hood
6 april kl 13:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Vår Version av Robin Hood
6 april kl 10:00
På Teater Bråddgatan 34

Soporna, Musikteater Gulasch
8 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Danskarusellen - Distriktsfestival
14 april kl 19:00
På Dynamo

Sagoyoga med konstworkshop
15 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Livekarusellen - Semifinal 3
21 april kl 19:00
På Dynamo

Improvisationsteater - Teater Impuls
21 april kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Sagan om hjärtats sanna önskan
22 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Livekarusellen - Distriktsfestival
28 april kl 19:00
På Dynamo

Sagoyoga med konstworkshop
29 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34