Partners

Hallarna samarbetar med många aktörer i kommunen och regionen. Både i näringslivet och den kommunala verksamheten har vi kompisar. Här listas de olika medaktörerna.

 


Samarbetar omkring marknadsföring,
och erbjuder sina hyresgäster att gå 2
för 1 på teatern m.m.

 


Norrköping Science Park samverkar kring
främjandet av kulturella och kreativa näringarna,
Maker Space och företagsutbildningen
Make it. Dessutom har vi en gemensam
cofficelösning.


Inledde ett samarbete genom EU-projektet
3C4Incubators, vilket bland annat fortsatt
leva i boken Lyckas som kreativ företagare,
en handbok som ges ut och används
inom startupkurser m.m.

 

 

 


Kultur- och Fritidskontoret stöttar
hela verksamheten
 

 


Norrköpings konstmuseum samarbetar
omkring de större konstprojekten i kvarteret,
såsom Bollop och Jan Stenmarks bildvägg.


Bistår med finansiering av ombyggnationer
av gården och scener, under 2015 byggnation
av en teaterentré för Kvartersteatern

 


Norrköpings stadsbibliotek samarbetar
med mikrobiblioteket för förbjudna böcker.

 

På gång
Premiär: Svavel
22 februari kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Svavel
23 februari kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Låtskrivarbaren
23 februari kl 18:00
På Dynamo

Kasimir & Karoline
24 februari kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Svavel
24 februari kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Svavel
24 februari kl 14:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Svavel
25 februari kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Kasimir & Karoline
1 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Kasimir & Karoline
3 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Jord
3 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Quilty 25 år
3 mars kl 18:00
På Dynamo

Kasimir & Karoline
4 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Kasimir & Karoline
5 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Jord
7 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Jord
8 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Kasimir & Karoline
8 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

Jord
9 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Jord
10 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Heart of Stones
10 mars kl 19:00
På Dynamo

Premiär "Skådespelerskan"
10 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Kasimir & Karoline
10 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
11 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Jord
11 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

Kasimir & Karoline
11 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
13 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Kasimir & Karoline
15 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
16 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Livekarusellen - Turnéstopp 3
16 mars kl 19:00
På kulturhuset, Kulturkvarteret Hallarna

Kasimir & Karoline
17 mars kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34 (Obs ingång från gården Tunnbindaregatan 37)

"Skådespelerskan"
17 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Sol-Ägget med dansworkshop
18 mars kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

"Skådespelerskan"
18 mars kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

"Skådespelerskan"
20 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

"Skådespelerskan"
23 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

"Skådespelerskan"
24 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34, Tredje kammaren

Improvisationsteater - Teater Impuls
24 mars kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Berättaren presenterar Sagan om Viktor
25 mars kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklovsteater: Du & Jag
4 april kl 10:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklovsteater: Du & Jag
4 april kl 13:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Molly Blom Show med workshop
5 april kl 10:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Molly Blom Show med workshop
5 april kl 13:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Vår Version av Robin Hood
6 april kl 13:00
På Teater Bråddgatan 34

Påsklov: Vår Version av Robin Hood
6 april kl 10:00
På Teater Bråddgatan 34

Soporna, Musikteater Gulasch
8 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Danskarusellen - Distriktsfestival
14 april kl 19:00
På Dynamo

Sagoyoga med konstworkshop
15 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Livekarusellen - Semifinal 3
21 april kl 19:00
På Dynamo

Improvisationsteater - Teater Impuls
21 april kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Sagan om hjärtats sanna önskan
22 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Livekarusellen - Distriktsfestival
28 april kl 19:00
På Dynamo

Sagoyoga med konstworkshop
29 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34